Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009

Ξέσπασε στο Παφθιωτικό με 5άρα

Άστραψε και βρόντηξε ο ΑΟ Ν.Γιαννιτσούς σήμερα το μεσημέρι στο ενωσιακό γήπεδο και ανάγκασε τον φορμαρισμένο Παμφθιωτικό σε βαριά ήττα. Οι δυο ομάδες είχαν ενα μοιρασμένο 1ο ημίχρονο και πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες 0-0. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου οι τυπικά γηπεδούχοι βρήκαν αυτό που είχαν χάσει μια βδομάδα πριν στο γήπεδο της Καλλιθέας. Τον καλό τους εαυτό... Με το καλημέρα άνοιξαν το σκόρ με κεφαλιά του Άρη-στου σε όλο το παιχνίδι Υφαντή. Στο 60' ο επανεμφανιζόμενος Μ(έξη)ς κυνήγησε το λάθος της άμυνας και με έξυπνη κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρο. Στο 75' ο Υφαντής διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα μετά από ασίστ του Κόλα και στο 82' ο Ρίζος πέτυχε το πιο όμορφο γκόλ του αγώνα αφού μετά από κλέψιμο πλάσαρε έξω από την περιοχή και δεξιά στην κλειστή γωνία τον Ταμπακολόγο. Το σκόρ έκλεισε στο 87' ο Κόλα με εύκολο πλασέ. Από τον Παμφθιωτικό διακρίθηκε ο Καρβούνης (7) (τον περιόρισε πολύ ο Ιγγλέζος που έκανε το καλύτερο παιχνίδι του φέτος) και ο Παρούσης (5). Για τους νικητές πολύ καλός ο ερχόμενος από τραυματισμό Δήμου Σωτήρης, ο οποίος κράτησε μπάλα στο κέντρο και μοίρασε όμορφα το παιχνίδι, ο Μέξης που σε ελεύθερο ρόλο μεταξύ άμυνας και κέντρου σταμάτησε πολλές μπαλιές και ο Παπακωνσταντίνου που βοήθησε πολύ στην αριστερή πτέρυγα.Με αυτό τον τρόπο οι παίκτες του ΑΟ Ν.Γιαννιτσούς κάναν το καλύτερο δώρο στον προπονητή τους Αχιλλέα Λυκοτσέτα για τα χθεσινά του γενέθλια. Συνθέσεις: Ν.Γιαννιτσού: Μούτος Κ ,Γκούρλης Ν, Ιγγλέζος Δ, Βουρβουλάκης Ι (69' Κόντος Φ), Λυκοτσέτας Αχ , Μέξης Π, Ρίζος Θ., Παπακωνσταντίνου Κ, Υφαντής Α ,Δήμου Σ, Κόλα Ζαμίρ. Παμφθιωτικός: Ταμπακολόγος Π, Μπενίσης Ν, Μπρέκης Γ ( 63' Φωτόπουλος Αθ), Κατσαμπέκης Ν, Παρούσης Ι, Μπούης Θ, Καρβούνης Αθ ( 75' Γρίβας Κ), Ζάρρας Β, Λέρης Π, Ταμπακολόγος Σ, Παρούσης Σερ.