Δευτέρα 9 Μαρτίου 2009

ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥ - ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ 0-1

Νίκη που της δίνει ελπίδες για την 2η θέση πέτυχε η Σπερχειάδα 2005 απέναντι στην ομάδα του ΑΟ Ν.Γιαννιτσούς με 1-0. Οι δυο ομάδες αγωνίστηκαν με αρκετές ελλείψεις και είχαν ένα μοιρασμένο 1ο ημίχρονο, με την Γιαννιτσού να απειλεί περισσότερο τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά να στέκεται άτυχη στο 20' λεπτό όταν η προσπάθεια για απομάκρυνση της μπάλας από τον Φ. Κόντο πήρε παράξενη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα του Κ.Μούτου. Στο υπόλοιπο του αγώνα την υπεροχή είχαν οι γηπεδούχοι που χάσαν αρκετές ευκαιρίες να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο. Η διοίκηση του ΑΟ Ν.Γιαννιτσούς διαμαρτύρεται για κακό ορισμό διατησίας. Ενώ είχε ενημερωθεί από μέλος της ΕΠΣΦ για ορισμό διαιτητή και βοηθών από την Πέμπτη 5/3/2009 στο διάστημα που ακολούθησε το διαιτητικό τρίο άλλαξε χωρίς αιτία, πιθανόν όμως με δόλο. (Αλήθεια, τι προβλέπει ο ΚΑΠ σε τέτοιες περιπτώσεις;) Μετά από αυτό, θεωρεί ανευ ουσίας την παρουσία της στους 2 εναπομείναντες αγώνες της μέχρι την λήξη του πρωταθλήματος.
Συνθέσεις: ΑΟ Γιαννιτσους: Μούτος Κ ,Κόντος Φ ( 60' Σακκελάρης Κ), Ιγγλέζος Δ, Παππά Β., Λυκοτσέτας Αχ , Μέξης Π, Υφαντής Α., Παπακωνσταντίνου Κ, Χαντζάκος Θ, Νερολής Ι.,Κόλα Ζαμίρ. Σπερχειάδα 2005: Δερνίκας Ε, Καραγεώργος Α, Μανίκας Π, Αλατάς Γ, Κατσαντώνης κ, Κανούτος Χ, Παρασκευιώτης Ε, Αλατάς Π, Μπαλαλής Ν, Βαρσάμης Ι, Βούζας Α.