Δευτέρα 16 Μαρτίου 2009

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΡΑΝΤΙΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΙΑΚΟΠΗ

Τελικά η μεγάλη διακοπή του τοπικού πρωταθλήματος Ευρυτανίας επηρέασε αρνητικά την ομάδα της Βαλαώρας , η οποία ηττήθηκε από τον Αίολο με 1-2 το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο του Γυμνασίου. Ένα black aout των γηπεδούχων στο 1ο 10λεπτο του 2ου ημιχρόνου τους έβαλε πίσω στο σκορ με 0-2 αλλά ταυτόχρονα τους αφύπνησε αφού στη συνέχεια πήραν τα ηνία του αγώνα και πέτυχαν ενα γκολ με κεφαλιά του Γαλανού. Η πίεση συνεχίστηκε, το παιχνίδι απέκτησε μια άγρια ομορφιά με την Βαλαώρα να πιέζει και να προσπαθεί κυρίως με στημένες φάσεις να φτάσει στην ισοφάριση. Η είσοδος του Ζέρβα και του Τσιγαρίδα δεν άλλαξαν την εικόνα του αγώνα και οι παίκτες του Αίολου πανηγύρισαν μια πολύ σημαντική νίκη που τους βάζει βαθμολογικά στην κορυφή της κατηγορίας.